• ساعت : ۹:۲۷:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ 
  • کد خبر : ۱۲۷۴۷۴
بازدید رئیس گروه زیست‌بانك ستاد توسعه زیست فناوری و رئیس مركز ملّی مدیریت منابع ژنتیكی كشاورزی و منابع طبیعی كشور از مركز تحقیقات ابریشم

پیرو سفر اخیر معاون علمی فناوری ریاست محترم جمهوری به استان گیلان و بازدید ایشان از توانمندیها و ظرفیتهای داخلی نوغانداری در دانشگاه گیلان، جناب آقای دکتر محمدجعفر آقایی رئیس گروه زیستبانک ستاد توسعه زیست فناوری و همچنین سرکار خانم صادقی بهنمایندگی از ستاد توسعه زیست فناوری از مرکز تحقیقات ابریشم کشور بازدید کردند.

بهگزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ابریشم روز یکشنبه 29 تیر سال جاری جناب آقای دکتر آقایی رئیس محترم مرکز ملّی مدیریت منابع ژنتیکی کشاورزی و منابع طبیعی کشور ضمن حضور در مرکز تحقیقات ابریشم در جلسهای مشترک با ریاست و کارکنان مرکز، مدیر گروه کرم ابریشم دانشگاه گیلان و رئیس هیأت مدیره شرکت تعاونی جاده ابریشم بهعنوان نماینده بخش خصوصی شرکت کردند. در این جلسه ضمن بررسی چالشهای موجود در حوزه، موضوع تعرفه تولید تخم نوغان و ارائه رایگان تخم نوغان اجداد به مرکز توسعه نوغانداری، در خصوص راههای ورود بخش خصوصی به عرصه تولید تخم نوغان و نحوه واگذاری فعالیتهای مرکز به شرکتهای دانشبینان و استارت‌‌آپها بحث و تبادل نظر گردید. در ادامه از نمایشگاه دائمی نوغانداری و تولید نخ ابریشم از پیله که به همت همکاران مجموعه و با امکانات موجود در مرکز راهاندازی شده بازدید بهعمل آمد.

گفتنیاست پیش از بازدید جناب آقای دکتر آقایی از مرکز، جلسهای با حضور دکتر سّیدضیاءالدّین میرحسینی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان ، دکتر حسینیمقدّم، مدیر گروه پژوهشی کرم ابریشم دانشگاه گیلان، مهندس سروی رئیس مرکز توسعه نوغانداری و آقای صورتی رئیس مرکز تحقیقات ابریشم در دانشگاه گیلان تشکیل شد. در این جلسه دکتر میرحسینی پروژه تحقیقاتی مشترک میان مرکز تحقیقات ابریشم و دانشگاه گیلان که در سال 98 منجر به تولید 6 هیبرید اصلاح شده کرم ابریشم گردیده را حاصل کار مشترک فیمابین دانشگاه و مرکز تحقیقات دانست و با امعان به نتایج ارزشمند بهثبت رسیده اظهار امیدواری کرد در آینده بخش خصوصی و شرکتهای دانشبنیان در صورت رفع موانع موجود میتوانند وارد عرصه شوند تا انجام بخشی از وظایف غیرحاکمیتی از جمله تولید تخم نوغان F1 و نیز تولید تخم نوغان اجداد را بهعهده گیرند.


امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0