• ساعت : ۱۰:۲۱:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ 
  • کد خبر : ۱۲۷۱۱۹
جلسه مشترك همكاری‌های پژوهشی دانشگاه گیلان و مركز تحقیقات ابریشم

در راستای ارتقاء تعاملات پژوهشی، پیگیری پروژههای تحقیقاتی مشترک دانشگاه گیلان و مرکز تحقیقات ابریشم و همچنین اولویتگذاری پروژههای کاربری مرتبط با حوزه ابریشم جلسهای در دفتر معاونت پژوهش و فناوری با حضور مسئولان دانشگاه و مرکز تحقیقات ابریشم برگزار شد.

بهگزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ابریشم در مورخ پانزدهم تیر ماه پیرو هماهنگی بهعمل آمده قبلی جلسهای با حضور آقای صورتی زنجانی ریاست مرکز تحقیقات ابریشم در دفتر جناب آقای دکتر میرحسینی، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان تشکیل گردید. در این جلسه که با هدف پیگیری پروژههای تحقیقاتی مشترک در دست انجام و ضرورت اولویتگذاری پروژههای تحقیقاتی کاربردی و اقتصادی نوغانداری برگزار شد، مقرر گردید بهمنظور تحقق هدف خودکفایی در تولید تخم نوغان از تمام ظرفیتهای موجود در دانشگاه گیلان و مرکز تحقیقات استفاده شده و با ارتقاء تعاملات و همکاریهای علمی و اجرایی با مرکز توسعه نوغانداری برنامهای در همین راستا تدوین گردد تا موضوع با انعکاس به وزارت جهاد کشاورزی در سطوح عالی مورد پیگیری قرار گیرد.

گفتنیاست در این جلسه آقایان دکتر حسین حسینیمقدم، مدیر محترم گروه پژوهشی کرم ابریشم دانشگاه گیلان و همچنین مهندس معینالدّین موّاجپور پژوهشگر ارشد بیماریهای کرم ابریشم مرکز تحقیقات، گزارشاتی از روند انجام پروژه "مقایسه هیبریدهای داخلی و خارجی" و همچنین نتایج تولید هیبریدهای جدید کرم ابریشم را ارائه کردند. در پایان مقرر شد بهمنظور انجام پروژههای جدید کاربردی و همچنین ارتقاء تعاملات علمی و پژوهشی دانشگاه گیلان و مرکز تحقیقات ابریشم تمهیدات لازم توسط آقای دکتر میرحسینی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان و آقای صورتی زنجانی رئیس مرکز تحقیقات ابریشم کشور در همین راستا صورت گیرد.

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0