• ساعت : ۱۳:۳۹:۵۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ 
  • کد خبر : ۱۱۲۷۲۵
برگزاری روز مزرعه ملّی ابریشم در مركز تحقیقات ابریشم كشور

مراسم اولین روز مزرعه ملّی ابریشم، روز چهارشنبه 26 تیرماه 98 توسط مرکز تحقیقات ابریشم کشور و با همکاری مرکز توسعه نوغانداری و معاونت ترویج استان در مجموعه تحقیقاتی پسیخان برگزار شد.

این مراسم با هدف معرفی آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و انتقال یافتههای ترویجی به بهرهبرداران از ساعت 9/30 روز چهارشنبه 26 تیر ماه رسماً با حضور مسئولان محترم استانی، مدیران و مروّجان ترویج 30 استان کشور و نوغانداران استانهای نوغانخیز در مرکز تحقیقات ابریشم رسماً افتتاح شد.

بهگزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ابریشم کشور در این مراسم ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، مهندس جبّار کوچکینژاد نماینده محترم مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی، مهندس پیری معاون دفتر ترویج و فناوری کشاورزی، مدیر کل محترم کمیته امداد امام خمینی استان گیلان و مدیران و مروّجان ترویج 30 استان کشور بهاضافه رئیس مرکز توسعه نوغانداری و رئیس مرکز تحقیقات ابریشم حضور داشتند.

در ابتدای جلسه آقای مهندس منشیزاده مدیریت ترویج جهاد کشاورزی استان گیلان به مدعوین محترم روز مزرعه ملّی ابریشم خوشآمد و خیر مقدم گفت سپس صورتی زنجانی رئیس مرکز تحقیقات ابریشم کشور اعلام کرد با عنایت به استقبال بازار از خرید پیله تر امسال با قطعیت میتوان گفت دوره رکود در حوزه نوغان به پایان رسیده و انشاءا... افق آینده صنعت نوغانداری چشمانداز روشنتر و بهتری خواهد داشت. ایشان همچنین از پروژههای در دست انجام مرکز، آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناوری تولید هستههای نوغان اجداد گزارشی ارائه داد و مضافاً تشکیل بانک ژن کرم ابریشم کشور در مجموعه را از افتخارات مرکز تحقیقات ابریشم برشمرد.

در ادامه مهندس سروی رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با اشاره به اینکه در سال جاری 55 درصد میزان توزیع تخم نوغان رشد داشته این میزان استقبال نوغانداران را طی یک دهه گذشته بیسابقه خواند و اعلام کرد سیاستهای حمایتی دولت برای بیمه محصولات، یارانه تخم نوغان و توزیع نهال رایگان توت در سالهای آتی ادامه خواهد داشت.

همچنین آقای مهندس جبّار کوچکینژاد نماینده محترم مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت تولیدات داخلی در سال رونق تولید اعلام کردند مرکز تحقیقات ابریشم و مرکز توسعه نوغانداری باید سیاستهای خود را براساس تولید تخم نوغان داخلی برنامهریزی کنند تا در آینده موضوع خودکفایی در این حوزه محقق گردد.

گفتنیاست 5 تن از پژوهشگران مرکز تحقیقات ابریشم یافتههای ترویجی حاصل از پروژههای تحقیقاتی خود را در سنوات اخیر بهصورت سخنرانی ارائه نمودند و در پایان نیز از 35 تن از نوغانداران برتر کشور و از 5 تن مروّجان ترویج و مدیران نمونه جهاد کشاورزی بهخاطر همکاری در حوزه نوغانداری تجلیل و تشکّر بهعمل آمد.


امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0